czwartek, 3 listopada 2016

Sałatka z wędzonym kurczakiem

Cześć =) Sałatki z wkładką mięsną i jajeczną są doskonałym poczęstunkiem na przyjęciach. Wykonanie ich jest proste i szybkie, a ilość wariacji nieskończona. Sałatki takie mogą stanowić również samoistny posiłek na wynos, do zabrania ze sobą do pracy, szkoły lub na wycieczkę. Aby sałatka mięsno-warzywna była pożywna, ale też nie za ciężka, ważne jest zachowanie zbilansowanych proporcji. Warzywa (w tym składniki skrobiowe, jak ziemniaki, kukurydza, ryż) powinny stanowić 70-80% objętości sałatki, a mięso i jajka (użyte pojedynczo lub razem wzięte) 20-30%.
Dziś Kasztanowa Kuchnia zaprasza na sałatkę ze świeżych kolorowych i chrupiących warzyw z dodatkiem wędzonego kurczaka i jajek =)


Potrzebne będą:
- ok. 200-250g wędzonego mięsa z kurczaka (1 pierś)
- 1-2 jajka
- 1 puszka kukurydzy
- 4 rzodkiewki
- 1 czerwona papryka
- garść lub dwie szczypioru
- sos: po czubatej łyżce majonezu i jogurtu naturalnego (można dodać trochę keczupu lub papryki)
- sól i pieprz do smaku
- świeża zielenina do dekoracji

Sposób wykonania:
1) Mięso, jajka i warzywa kroimy w kostkę i mieszamy w misce razem z majonezem, jogurtem i przyprawami. Przed podaniem sałatka powinna przynajmniej godzinę postać w celu połączenia się smaków. Sałatkę taką można przechowywać w lodówce 2-3 dni.2) Podajemy na liściach sałaty, lub na posiekanej pekince. Można dodać na talerz plastry ogórka i pomidora.


Smacznego =)
Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...