piątek, 28 sierpnia 2015

Makaron z grzybami

Cześć =) Grzyby leśne, najlepiej borowiki lub podgrzybki, zmieszane z makaronem to smakowity dodatek do prostych dań mięsnych lub rybnych. Aromatyczna woda z duszenia grzybów przenika do makaronu, nadając mu lekko brązowy kolor i leśny, grzybowy smak. Do takiego makaronu można również wbić jajka oraz dodać trochę startego sera. Wtedy, z dodatkiem już jedynie surówki lub dowolnych warzyw, stanowi pełny posiłek =)


Potrzebne będą (na 3-4 porcje)
- ok. 300g makaronu, najlepiej grubszego
- 30-40g suszonych grzybów leśnych, pokruszonych na mniejsze kawałki
- 1 łyżka masła
- sol i pieprz

Sposób wykonania:
1) Wkładamy grzyby do niedużej miski i zalewamy wrzątkiem w takiej ilości, żeby woda tylko przykryła grzyby. Trzymamy grzyby we wrzątku kilkanaście minut, aż namokną i zwiększą objętość.
2) Makaron gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
3) Grzyby wraz z woda w której się moczyły przekładamy do małego garnka, dodajemy łyżkę masła, trochę soli i pieprzu, przykrywamy i dusimy kilkanaście minut, aż osiągną odpowiednią miękkość.
4) Odcedzony makaron wkładamy z powrotem do garnka, w którym się gotował, a na końcu dodajemy grzyby wraz z wodą, w której się dusiły. Mieszamy dokładnie i odstawiamy pod przykryciem na kilka minut. W razie potrzeby, można na końcu odparować ew. nadmiar cieczy.


Smacznego =)
 Agnieszka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...